Гудзики, як елемент декору
Сьогодні дуже популярним елементом декору найрізноманітніших речей стає досить буденний предмет, як ґудзик. Навіть за допомогою самих звичайних круглих модифікацій можна створити справжній витвір мистецтва: тканий календар з гудзичками, замінюють дати, незвичайні панно, вази, баночки для продуктів і круп, і багато іншого. Крім цього, ґудзики можна використовувати для прикраси одягу, сумок, предметів інтер'єру і багатьох інших речей.
Загальна інформація про гудзиках
У загальному розумінні, ґудзик — це невеликий твердий предмет, який кріпиться до одягу або інших предметів спосіб пришивання через петлю або спеціальний отвір. Їх основним функціональним призначенням є з'єднання і утримувати в такому положенні частин одягу допомогою протягування ґудзики, розміщеної на одній частині вироби, в петлю, розміщеної на інший.
Найпоширеніший вид — це круглий диск з двома або чотирма отворами, які проходять крізь нього, а використовуються для пришивання ґудзиків на одязі або інших предметів. Однак, з розвитком застосування гудзиків в якості елементу декору, з'явилася велика кількість різноманітних варіантів нестандартної форми: від квадратних, циліндричних і трикутних до виробів у вигляді тварин, птахів, машин і т. д.
Історія гудзиків
Перші гудзики, згідно з дослідженнями сучасних істориків і археологів, які з'явились в Індії у 2800-2600 роках до нашої ери. У той час дані елементи одягу використовувалися в суто декоративних цілях, і не несли в собі ніякої практичної цінності. Були виконані з каменю, і кріпилися до одягу за допомогою шнурка, продетого крізь отвір гудзики. Довгий час вони залишалися не тільки декоративним предметом, але і магічним амулетом, за віруваннями людей того часу, які захищали їх від впливу злих сил.
В період Середньовіччя, коли з'явилася перша обтягуючий одяг, гудзики стали широко застосовуватися саме в функціональних цілях, а також були предметом розкоші. Для їх виробництва, для знатних дам і кавалерів, використовувалися золото, срібло і слонова кістка. В цей же час склалася історична традиція розміщувати гудзики в чоловічих одязі з правого боку, а на жіночих — з лівої. Згідно з думками експертів, основою таких ритуалів став уклад життя при дворі, за яким чоловіки частіше одягалися самі, а знатні дами вдавалися для виконання цієї операції до допомоги придворних слуг.
Використання гудзиків як елемент декору
Сьогодні вже нікого не здивуєш гудзиками найрізноманітніших форм і забарвлень. Завдяки поширенню тренда на оздоблення предметів одягу та інтер'єру різноманітними гудзиками для рукоділля з'явилася величезна різноманітність всіляких форм і забарвлень даних виробів.
Гудзики незвичайної форми, виконані в яскравому, або навпаки, строгому стилі, можуть стати завершальним штрихом в будь-якому рукодільній шедеврі. Їх можна використовувати як в суто декоративних, так і в практичних цілях — для кріплення різноманітних стрічок, шнурів, бирок, і багатьох інших елементів. Правильно підібрані гудзички допоможуть правильно розставити акценти у виробі, зробити його завершеним і більш вишуканим.
Будьте творчими, позитивними, прикрашайте свої роботи відповідно до своїх вподобань та смаків. У цьому завжди готова допомогти наша компанія, що надає широкий асортимент декоративних гудзиків всіляких форм і забарвлень. З ними ваші вироби будуть яскравими, унікальними і привабливими, і зможуть порадувати оточуючих своїм неперевершеним зовнішнім виглядом.